Aktualności

logo - Nauczyciel Pomorza
Marszałek Województwa Pomorskiego ogłasza nabór na II edycję Konkursu, mającego na celu uhonorowanie wybitnych nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie województwa pomorskiego.
Galeria zdjęć z inauguracji XXIV Pomorskiej Wiosny Literackiej.
logo PWL
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Volumin” zapraszają do udziału w Inauguracji XXIV Pomorskiej Wiosny Literackiej, która odbędzie się w poniedziałek 22 maja o godz. 15.30 w Teatrze Rondo – Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Niedziałkowskiego 5.
logo MEN
List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców.
logo-rok Wisły
Jury konkursu plastycznego "Wisła lapbookiem prezentowana" wyłoniło zwycięzców. We wtorek 23 maja na godz. 13.15 zapraszamy wszystkich laureatów na rozdanie nagród i spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem.
plakat_konkurs_literacki_dla Nauczycieli
Informujemy, że trwa V edycja POMORSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO DLA NAUCZYCIELI. Prosimy pisać, prosimy tworzyć! Termin nadsyłania prac: 10 września 2017 roku.
Inauguracja PWL
Dnia 22 maja 2017 r. (poniedziałek) Biblioteka czynna w godz. 8.00 – 15.00. Serdecznie zapraszamy naszych czytelników do Teatru Rondo na godz. 15.30 - Inauguracja Pomorskiej Wiosny Literackiej.
logo - Rok Rzeki Wisły
Finał konkursu „Rzeka Wisła – bogactwo Polski” odbędzie się 29 maja 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku.
logo Pomorski Festiwal Nauki
W dniach 16–18 maja 2017 r. zapraszamy na kolejną edycję festiwalu, który jest kontynuacją dotychczasowego Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Obecnie pod nazwą Pomorski Festiwal Nauki.
logo PWL
XXIV POMORSKA WIOSNA LITERACKA odbędzie się w dniach 22-26.05.2017 r. Pomorska Wiosna Literacka jest cyklem spotkań autorskich, kierowanych do dzieci, młodzieży, nauczycieli, bibliotekarzy i wychowawców Słupska i regionu. Od ponad dwudziestu lat wpisana do kanonu imprez kulturalnych odbywających się w naszym regionie, aktywnie promuje czytelnictwo i piękną, wartościową literaturę.

Strony