Aktualności

logo XXV PWL
XXV JUBILEUSZOWA POMORSKA WIOSNA LITERACKA odbędzie się w dniach 21-25 maja 2018 r. Pomorska Wiosna Literacka jest cyklem spotkań autorskich, kierowanych do dzieci, młodzieży, nauczycieli, bibliotekarzy i wychowawców Słupska i regionu. Od ponad dwudziestu lat wpisana do kanonu imprez kulturalnych odbywających się w naszym regionie, aktywnie promuje czytelnictwo i piękną, wartościową literaturę.
I. FESTIWAL PRAW DZIECKA w Słupsku
W dniach 20 – 21 kwietnia 2018 r. odbędzie się I. Festiwal Praw Dziecka w Słupsku. Festiwal został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego oraz Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia.
logo Nauczyciel Pomorza
Ruszył nabór wniosków do trzeciej edycji Konkursu Nauczyciel Pomorza. Wnioski będzie można składać do 29 czerwca 2018 r. Podobnie jak w poprzednich latach do udziału w konkursie można zgłaszać kandydatury pedagogów i wychowawców, którzy swoim zaangażowaniem przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju uczniów naszego regionu.
Spotkanie K2
W ramach wsparcia szkół w działaniach wychowawczych i edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem uczniów (i edukacją przyrodniczą jednocześnie), zaprosiliśmy do siebie profesjonalnych trenerów i opiekunów psów.
Okładka książki - Wieża z piasku
Zapraszamy uczestników sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli—bibliotekarzy miasta Słupska i regionu na spotkanie z AGATĄ MARZEC. Spotkanie połączone będzie z promocją książki "Wieża z piasku".
logo - olimpiada solidarności
Już po raz piąty Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku organizuje konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Konkurs ma na celu upowszechnienie i zwiększenie poziomu wiedzy i zainteresowań uczniów najnowszą historią Polski, wzrost poczucia przynależności i tożsamości regionalnej i lokalnej oraz doskonalenie umiejętności nauczycieli w zakresie przekazywania wiedzy historycznej.
Kartka świąteczna
Dobrych i spokojnych Świąt Wielkanocnych i pogodnego czasu wiosennego...
Plakat konkursu "Jaki jest Twój biegun"
Ogólnopolski Konkurs „Jaki Jest Twój Biegun?”, realizowany w ramach programu stypendialnego Life Plan, skierowany jest dla młodzieży w wieku 12-16 lat w trudnej sytuacji życiowej.
plakat_Niepodległa
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku zaprasza na zajęcia edukacyjne.
logo - szkolenie ACADEMICA / POLONA
Biblioteka Narodowa i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku zapraszają 22 marca br. (czwartek) o godz. 11.00 na szkolenie - Polona i Academica.

Strony