Aktualności

Wystawa "PRAWA DZIECKA – warto wiedzieć więcej"
Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z wirtualną wystawą „PRAWA DZIECKA – warto wiedzieć więcej”. Wystawę można obejrzeć tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej na www.pbw.slupsk.pl.
By wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń
GODZINY PRACY BIBLIOTEKI W OKRESIE WAKACJI - OD 29 CZERWCA DO 31 SIERPNIA 2020 r.
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim „1920” w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Przewidziano także 10 nagród równoważnych, w wysokości 4 tysięcy złotych brutto każda.
stypendia 2019/2020
Informujemy, iż w dniu 26 maja 2020 roku Sejmik Województwa Pomorskiego podjął decyzję o zmianach w regulaminach stypendialnych w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie województwa pomorskiego.
„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji, umożliwiający zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości oraz będących w trudnej sytuacji finansowej, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce.
Od dnia 15 czerwca 2020 r.otwieramy dla Was naszą czytelnię i multimedia. Zapraszamy!
Wioletta Piasecka
Dla wszystkich nauczycieli i nie tylko… kilka ciepłych słów od zaprzyjaźnionej z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku Pani Wioletty Piaseckiej.
Wielka Liga Czytelników
Dobiegły końca zmagania uczestników V Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Do ostatniego etapu – Mistrzostw Powiatów zakwalifikowali się uczniowie z 28 szkół podstawowych w 13 powiatach woj. pomorskiego.
logo "Cała Polska czyta dzieciom"
W ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - "Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach" biblioteka włączyła się w tę akcję...

Strony