BARBARA KOSMOWSKA

barbara_kosmowska - zdjęcie
 
BARBARA KOSMOWSKA
 
pisarka, bytowianka, wielbicielka psów i kotów, laureatka prestiżowych ogólnopolskich nagród literackich, autorka rozchwytywanego cyklu o Bubie, związana z Wydawnictwami WAB, „Literatura”, „Wilga”, „Nasza Księgarnia”.
Fragmenty jej powieści („Buby”, „Pozłacanej rybki”, „Dziewczynki z parku”) znalazły się w polskich szkolnych podręcznikach, a tłumaczenia ukraińskie  „Buby” i „Pozłacanej rybki” weszły do kanonu lektur szkolnych na Ukrainie. Do dzieci i młodzieży skierowane są także nowe tytuły: „Samotni.pl”, „Niechciana”, „Panna Foch” oraz powieść napisana  wespół w zespół z Grzegorzem Kasdepke „Wielki wybuch, czyli K kontra K”.
Zbiór opowiadań, „Sezon na zielone kasztany”, to kolejny laureat ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zdobywa, jak poprzednie, rzesze czytelników i doskonałe recenzje. Do powieści nagrodzonych i wyróżnionych dołączyły też „Kolorowy szalik” oraz najnowsza powieść ‒ „Ochronić królową”.
Jest również autorką znanych utworów dla dorosłego czytelnika („Teren prywatny”, „Niebieski autobus”, „Hermańce”, „Ukrainka”, „Gorzko”).