BASIA STĘPNIAK-WILK

Basia Stępniak-Wilk fot. Z. Pajewski
 
Basia Stępniak-Wilk
 
- śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. W latach 1995-97 współtworzyła m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i  Kamilem Śmiałkowskim formację "Zielone Szkiełko".
 
fot. Z. Pajewski
Kryształowy głos, ambitne, wpadające w ucho melodie i świetnie napisane teksty sprawiły, że piosenki - “Bombonierka” (śpiewana wraz z Grzegorzem Turnauem) i “Słodka chwila zmian”, a także “Futerko”, “Bossa nova z Augustowa” (duet z Andrzejem Poniedzielskim) i “Wiośnie nie!” (duet z Wojciechem Mannem) znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych list przebojów (Polskie Radio pr. III, Złote Przeboje, Radio Kraków, Radio Szczecin, Radio Akadera Białystok) oraz na listach rozgłośni polonijnych. Świetne oceny mają także - klimatyczny teledysk “Słodkiej chwili zmian” i “Bombonierka” – w nieco innej konwencji, prezentowane przez portal onet.pl.
 
 
Basia kameralnie, fot. Z. Pajewski
Basia kameralnie, fot. Z. Pajewski
 
Recital Basi z towarzyszeniem Jaśka Kuska (fortepian) i Pawła Soleckiego (fagot, melodica, EWI, cajon) uświetni inaugurację XXIV Pomorskiej Wiosny Literackiej.