Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza nauczycieli do udziału w bezpłatnych programach edukacyjnych w nowym roku szkolnym 2019/2020

2019.07.16

Centrum Edukacji Obywatelskiej od lat wspiera polskie szkoły. Prowadzi wiele interesujących programów edukacyjnych. Warto śledzić informacje odnośnie rekrutacji do tych programów.
   
Ponadto CEO przygotowuje i udostępnia na swojej stronie www wiele cennych materiałów edukacyjnych.
Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami Centrum Edukacji Obywatelskiej: ceo.org.pl oraz profilu na Facebooku facebook.com/fundacjaCEO.
 
PROGRAMY EDUKACJI GLOBALNEJ I EKOLOGICZNEJ
W świat z klasą - kurs e-learningowy dla nauczycieli i nauczycielek jęz. polskiego i geografii obejmujący zagadnienia edukacji globalnej, poruszającej kwestie globalnych współzależności oraz wyzwań rozwojowych na świecie (np. migracje, zrównoważony rozwój, sprawiedliwy handel itp.), oraz sposoby włączania tych wątków do zajęć przedmiotowych w szkole podstawowej. 
 
W świat z klasą. Ścieżki do Celów - kurs e-learningowy dla nauczycieli i nauczycielek różnych przedmiotów (m.in. matematyki, religii, etyki, biologii, jęz. angielskiego, plastyki) dotyczący Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz prowadzenia wraz z uczniami i uczennicami kampanii poświęconych tym zagadnieniom. 
 
Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy w ramach kursu online i szkolenia stacjonarnego zachęcamy do prowadzenia rozmów z młodzieżą o współczesnych procesach migracyjnych, a także o wartościach i postawach, które są bliskie młodym ludziom. Zachęcamy do zakładania Klubów Dobrej Rozmowy. 
 
Klimat to temat! Perspektywa kobiet w programie zachęcamy do poruszania na lekcjach zagadnienia zmiany klimatu, które stanowi realne wyzwanie stojące przed ludźmi. Proponujemy ciekawe materiały, aktywne i angażujące metody pracy z uczniami oraz praktyczne narzędzia. W tej edycji będziemy m.in. pokazywać przykłady zaangażowania kobiet na rzecz środowiska oraz zachęcać chłopców i dziewczęta do angażowania się w praktyczne działania. 
 
Strona z informacjami o programach: [więcej]
 
Więcej informacji o działaniach Centrum Edukacji Obywatelskiej na stronie: ceo.org.pl.