DVD 3324 Cyfrowy świat, reż. Dariusz Regucki, Wydawnictwo Rubikon,
        2019 (33’)
1. Amputacja (6’),
Nastolatki na smartfonach piszą SMS-y, przeglądają portale społecznościowe, grają, słuchają muzyki, robią zdjęcia i nagrywają filmy. Komórka daje im poczucie wolności i niezależności.
Bohaterka nie rozstaje się z telefonem. Gdy pewnego dnia smartfon gdzieś się gubi, dziewczyna czuje się tak, jakby amputowano jej dłoń.
Co zrobić, by telefon nie stał się dla nastolatka całym światem?
2. Słówka masowego rażenia (5’),
Nie ma słów obojętnych, każde niesie określony komunikat, wpływa pozytywnie lub destruktywnie. Zarówno w realu jak i w sieci nie jest obojętne, jakich słów używamy.
Szczególnie w Internecie młodzi uczestnicy bezkarnie rzucają słowa i opinie, których nie odważyliby się wypowiedzieć w realnym świecie bez obaw o surowe konsekwencje. Co zrobić, by wirtualna przestrzeń nie stała się areną werbalnej agresji?
3. Prawie prawda (6’),
W dobie Internetu, jesteśmy skazywani na mnóstwo informacji, które nie zawsze są prawdziwe. Ola – typowa nastolatka, przekonuje się,  jak bolesne mogą być konsekwencje uwierzenia w niezweryfikowaną wcześniej informację. Film uwrażliwia młodych ludzi aby podchodzili do tych informacji z dystansem i nie stali się ofiarą fake newsów.
4. Zgubione mieszkanie (6’),
Łatwo dzisiaj zatracić granicę prywatności. Przemyślane zachowania, rozwaga i roztropność są wysoce wskazane zwłaszcza młodym użytkownikom mediów. Bohaterka filmu szybko przekonuje się, czym może się skończyć nieumiejętne korzystanie z sieci.
 5. Drogowskaz tuż za rogiem (7’).
W dobie kryzysu autorytetów – nie jest łatwo wskazać osoby godne uznania i naśladowania.
Bohaterki filmu, próbują zmierzyć się z zadaniem domowym na ten temat. Poszukiwania w Internecie okazały się bezskuteczne, a osoby z mądrością życiową, znalazły się bardzo blisko.

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie