Działamy dla klimatu - zobacz, co możesz zrobić! Warsztaty online 7 - 14 grudnia 2020!

2020.12.07
Szanowni Państwo!
W imieniu organizatorów z okazji zbliżających się Świąt, zapraszamy wszystkich uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych do udziału w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste! 
To dobry pomysł na kreatywne wykorzystanie tego przedświątecznego czasu oraz ciekawa alternatywa dla lekcji  plastyki, techniki, ochrony środowiska czy godziny wychowawczej .
 
Dzięki warsztatom uczniowie dowiedzą się: 
  • jak stworzyć coś z niczego i dać nowe życie starym przedmiotom!
  • jak wykorzystywać "odpady" - poznają czym jest recykling w praktyce!
  • jak stworzyć ekologiczne ozdoby świąteczne!
  • jak przygotować aromatyczny chlebek bananowy w duchu zero waste!
Warsztaty poprowadzą: 
  • Wojtek Kaczmarczyk - znany i lubiany youtuber z kanału Do Roboty, ponadto: influencer, prezenter i konferansjer prowadzący wiele eventów w całej Polsce.
  • Anna Jaklewicz - edukatorka i aktywistka ekologiczna oraz inicjatorka społecznej akcji sprzątania świata „Książka za worek śmieci". Prowadząca opowie czym jest w praktyce idea zero waste i nauczy, jak nadać nowe życie niepotrzebnym przedmiotom. Na przykład ze starych słoików, sznurków i wstążek uczniowie wspólnie wyczarują osłonki na doniczki lub dekoracyjne wazony - w sam raz na świąteczny prezent! 
  • Dominika Łabędzka - znana ekologiczna pasjonatka i aktywistka, twórczyni kanału Rejestruje. Dzięki warsztatowi uczniowie dowiedzą się jak stworzyć ozdoby choinkowe oraz pachnące stroiki wykorzystując materiały z recyklingu!  
  • Paweł Wojtyga - twórca Warsztatu Qulinarnego. W jego przekazywaniu wiedzy nie brakuje szczypty humoru, znajdziecie w nim ogrom cierpliwości i profesjonalizmu, a gotowanie – zamiast wyzwaniem – będzie dla wszystkich świetną zabawą. Swoim warsztatem wprowadzi uczniów w świat kuchni, w której prostymi przepisami można ograniczyć np. marnowanie żywności. 
Wydarzenie będzie bezpłatnie udostępnione do 14.12.2020 r.  pod adresem: https://dzialamydlaklimatu.pl/warsztatyonline
 
Więcej informacji znajdziecie na dedykowanej stronie www: https://dzialamydlaklimatu.pl & wydarzeniu FB: https://www.facebook.com/events/218569342999857 
 
Zapraszamy i do zobaczenia!