multimedia-pedagogika ogólna

PEDAGOGIKA OGÓLNA

DVD

DVD 161 Być i mieć, Maia Films 2002 (100')
DVD 465 Lekcje wychowawcze: Fala, czyli pierwsze dni w szkole, Forum 2007 (10', broszura) 
Film, którego bohaterami są współcześni uczniowie. Podczas pierwszych dni w szkole dotyka ich zjawisko "fali".
DVD 467 Lekcje wychowawcze: Stop agresji psychicznej, Forum 2007 (10', broszura) 
Film poświęcony przemocy wśród uczniów.
DVD 837 Telewizyjna miłość, Wydawnictwo WAM, [2008] (20')
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie! adresowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich.
Film "Telewizyjna miłość" to jednocześnie nazwa programu telewizyjnego, do którego zgłasza się bohater, chcąc ratować swój związek z dziewczyną. Film ten to próba pokazania bezduszności ludzi tworzących telewizyjne show.
DVD 838 Szczęściarz, Wydawnictwo WAM, [2008] (14') 
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie! adresowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich.
Film dokumentalny o Michale, jeleniogórskim pucybucie, któremu spełniły się marzenia.
DVD 848 Metoda dobrego startu, Wydaw. Harmonia, 2006 (115') 
1. Założenia i struktura zajęć (45'), 
2. Zajęcia w grupach wiekowych (35'), 
3. Specjalne potrzeby edukacyjne (35')
DVD 1119 Chleb i światło. Na metatonie, reż. Miłosz Kozioł ; reż. Mariusz Sykut, Anna Kaszewska, Wydawnictwo WAM,
[2010] (27')
1. Chleb i światło (18') , 
2. Na metadonie (9'). 
Filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! Film pt. "Chleb i światło" to opowieść o Adamie, który urodził się uzależniony od narkotyków, ponieważ jego matka nałogowo brała heroinę...; 
Film pt. "Na metadonie " jest to opowieść o mieszkańcach hostelu dla narkomanów i kuracji metadonem.
DVD 1120 Media i przemoc, reż. Grzegorz Górny, Rafał Smoczyński, Rubikon, 1998 (50') 
Film dokumentalny poruszający temat wpływu jaki mają filmy animowane, fabularne oraz gry komputerowe zawierające sceny agresji na formowanie się wrażliwości i światopoglądu dzieci, młodzieży i dorosłych.
DVD 1121 Hospicjum : kochając do końca..., reż. Magdalena Boniowska, Wydawnictwo WAM, [2010] (25') 
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie! Film zwraca uwagę na rozwijający się coraz prężniej w Polsce ruch hospicyjny i wolontariat.
DVD 1122 Na przekór, reż. Magdalena Boniowska, Anna Petelenz, Violetta Szybowska,Wydawnictwo WAM, [2010]
(16') 
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie! przedstawia historię biegaczki narciarskiej Katarzyny Rogowiec, opowiada o jej zmaganiach z rzeczywistością, treningami i chęcią wyboru nowej drogi życiowej.
DVD 1125 Kara śmierci, reż. Javier Ruisanchez, Wydawnictwo WAM, 2006 (24') [DVD]
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie! Film adresowany do młodzieży licealnej, porusza problem kary śmierci, która zawsze miała swych zwolenników i przeciwników.
DVD 1154 Zachowuj się... savoir-vivre dla młodych, Wydawnictwo Projekt-Kom, 2010 (35') 
DVD 1252 Kłamstwo, Wydawnictwo Projekt-Kom 2011 (10')
Film opowiada historię dwóch dziewczynek Wioli i Kasi. Zbliża się sprawdzian z matematyki, z którą Wiola sobie nie radzi. Mama Wioli wpada na pomysł, żeby Wiola poprosiła o pomoc Kasię. Kasia chętnie zgadza się pomóc Wioli, niestety dziewczyny mają tyle różnych zajęć, że nauka nie wygląda tak jak wyobrażała to sobie mama Wioli. Wiola nie umie powiedzieć swojej koleżance - nie!
DVD 1253 Koledzy, Wydawnictwo Projekt-Kom 2011 (10')
Film przedstawia historię dwóch chłopców Wojtka i Tomka, którzy są najlepszymi kumplami. Jednak od pewnego czasu Wojtek zaczyna zadawać sie ze starszymi kolegami i spędza z nimi więcej czasu niż z Tomkiem. Starsi koledzy palą papierosy, Wojtek wraz z nimi, żeby wykupć się od nowych znajomych Wojtka, Tomek musi zacząć zachowywać sie jak oni...Czy Tomkowi starczy odwagi, żeby powiedzieć - nie?.
DVD 1254 Telefon, Wydawnictwo Projekt-Kom 2011 (8')
Film opowiada historię dwóch dziewczynek Majki i Kasi. Niestety Majka uległa namowom Kasi i wzięła udział w kradzieży, pomimo że początkowo nie chciała brać w niej udziału. Mimo dużej presji ze strony koleżanki mogła zachować się asertywnie i powiedzieć - nie!.
DVD 1255 Wagary, Wydawnictwo Projekt-Kom 2011 (7)
Film opowiada historię Maćka, który musi dokonać wyboru. Spotyka dwóch starszych kolegów z gimnazjum, którzy namawiają go na wagary. Maciek nie chce skorzystać z ich propozycji i zostaje w szkole..
DVD 1257 Dopalacze, Wydawnictwo Projekt-Kom 2011 (38')
Film przestrzega przed sięganiem po produkty zawierające substancje psychoaktywne, jakimi są dopalacze. Przedstawia historie młodych ludzi, którzy kierowani ciekawością, bądź chęcią przypodobania się towarzystwu spróbowali dopalaczy. Patrycja, Marcin, Tomek i Bartek opowiadają: jak szybko doświadczyli uzależniającej siły dopalaczy, jak łatwo zapomnieli o swoich celach w życiu i zaczęli staczać się na dno. Ich wypowiedzi powinny uświadomić innym: jak szybko dopalacze stają się nieodłącznym elementem życia, jak łatwo traci się nad tym kontrolę, oraz czy warto ryzykować własne zdrowie i życie. 
DVD 1258 Zgrana klasa, Wydawnictwo Projekt-Kom 2011 (38')
Bohaterami filmu są uczniowie 2 klasy Gimnazjum, którzy uznani za najbardziej zgraną klasę w szkole wypowiadają się na temat atmosfery panującej w ich grupie.
DVD 1297 Dopalacze, Wydawnictwo Projekt-Kom 2011 (38')
DVD 1298 Dopalacze, Wydawnictwo Projekt-Kom 2011 (38')
DVD 1447 No co ty, pękasz?, reż. Dariusz Regucki,  Wydawnictwo Projekt-Kom, 2012 (10’)
Film z serii: ”ASERTYWNOŚĆ”.
Film opowiada historię Krzyśka, który mieszka z rodzicami w dużym, ładnym mieszkaniu. Rodzice kupili  mu ostatnio najnowszą konsolę do gier. Wieczorem wychodzą na imprezę do znajomych. Chłopak wpada na pomysł, żeby zaprosić do siebie swojego kolegę Pawła. Kolega przychodzi, ale w towarzystwie ,,Łysego”, który przynosi butelkę wódki. Niewinne spotkanie przy konsoli przeradza się w pijacką imprezę. Krzysiek nie umiał powiedzieć - nie piję! Co możesz zrobić, żeby w oczach kolegów nie wypaść na frajera i maminsynka?
Film przeznaczony dla uczniów gimnazjum.
DVD 1448 Witaminki, reż. Dariusz Regucki, Wydawnictwo Projekt-Kom, 2012 (10’)
Film z serii: ”ASERTYWNOŚĆ”.
Film opowiada historię Piotrka i Kuby, którzy są kolegami. Kuba to „niespokojny duch”. Piotrek                         jest nieśmiały i trochę zamknięty w sobie. Piotrkowi podoba się koleżanka z klasy - Magda, jednak nie ma odwagi zagadać do niej. Kuba wpada na pomysł jak pomóc koledze. Załatwia mu ,,witaminki”,  po zażyciu których Piotrek ma nabrać odwagi, śmiałości i pewności siebie. To co z pozoru wygląda  jak niewinna pastylka, wcale nią nie jest. To bardzo silny i niszczący chemiczny wróg.
Film przeznaczony dla uczniów gimnazjum.
DVD 1449 Klasowy Casanova, reż. Dariusz Regucki, Wydawnictwo Projekt-Kom, 2012 (13’)
Film z serii: ”ASERTYWNOŚĆ”.
Film opowiada historię Anki i Piotrka oraz Kasi i Michała, którzy są zaprzyjaźnionymi ze sobą parami i lubią razem spędzać czas. Jednak tym razem Kasia i Michał mają inne plany. Ten wieczór chcą spędzić sami. Wolna chata, romantyczny film, świece. Człowiek z całą sferą swojej seksualności to z jednej strony piękna i radosna przygoda. Z drugiej strony, to bardzo poważna sprawa. To real, a nie wirtualna rzeczywistość, w której nie czuć bólu i łez. Nie wchodź w dorosłe życie na skróty. Poczekaj...wszystko ma swój czas.  A Kasia i Michał? Bardzo pięknie wyglądali idąc przytuleni alejką w parku...
Film przeznaczony dla uczniów gimnazjum.
DVD 1450 Kujon..., reż. Dariusz Regucki, Wydawnictwo Projekt-Kom, 2012 (15’)
Film z serii: ”ASERTYWNOŚĆ”.
Film opowiada historię dziewczyn z jednej klasy Gośki, Wioli i Marty. Gośka z Wiolą to „przebojowe”,                  ale zarazem próżne osoby. Marta trzyma się z nimi, bo mimo wszystko jej imponują swoją (jak jej się wydaje) bezkompromisową postawą. To naturalne, że w waszym wieku szukacie oparcia w grupie rówieśniczej. Podobne tematy rozmów, strój, język, sposób zachowania. W ten sposób wzmacniacie poczucie swojej wartości  i przydatności. Splot okoliczności powoduje, że Marta jest zmuszona prosić o pomoc Piotrka, szkolnego ,,kujona”. Czy zaryzykuje utratę przyjaźni z Wiolą i Gośką ulegając presji grupy, że to obciach kolegować się z kujonem? Zobaczmy co straciła, a co zyskała.
Film przeznaczony dla uczniów gimnazjum.
DVD 1451 Misiek, reż. Dariusz Regucki, Wydawnictwo Projekt-Kom, 2012 (15')
Film z serii: ”ASERTYWNOŚĆ”.
Film opowiada historię Oli i Kaśki. Dziewczyny są koleżankami.  Od pewnego czasu Kaśka spotyka się                  ze starszym chłopakiem „Miśkiem”. Misiek to zły typ, ma nieciekawą opinię. Chłopak, kiedy dowiaduje się,        że Ola chciałaby mieć nowy telefon postanawia jej pomóc. Ola z przerażeniem odkrywa, że pomoc                        to najzwyklejsza kradzież, połączona z brutalnym pobiciem małego chłopaka. Chociaż wewnętrznie buntuje się przeciwko całej sytuacji, uczestniczy w bandyckim napadzie. Jest przerażona.
Film przeznaczony dla uczniów gimnazjum. 
DVD 1452 Filiżanka czekolady, reż. Dariusz Regucki, Wydawnictwo Rubikon, 2012 (25')
Płyta zawiera film pt.: "Filiżanka czekolady" (czas 15:15), komentarz eksperta dr Szymona Grzelaka (czas 07:22) oraz świadectwo z blogu (czas 02:02). Materiał filmowy wraz ze scenariuszami lekcji jest przeznaczony na dwie jednostki lekcyjne.
DVD 1453 Ostry makijaż, reż. Dariusz Regucki, Wydawnictwo Rubikon, 2012 (21')
Płyta zawiera film pt.: "Ostry makijaż" (czas 10:10), komentarz eksperta dr Szymona Grzelaka (czas 5:59)
oraz świadectwo z blogu (czas 01:45). Materiał filmowy wraz ze scenariuszami lekcji jest przeznaczony
na dwie jednostki lekcyjne.
DVD 1454 Tato, reż. Dariusz Regucki, Wydawnictwo Rubikon, 2012 (25')
Płyta zawiera film pt.: "Tato" (czas 17:40), komentarz eksperta dr Szymona Grzelaka (czas 5:00) oraz świadectwo z blogu (czas 02:35). Materiał filmowy wraz ze scenariuszami lekcji jest przeznaczony na dwie jednostki lekcyjne.
DVD 1571 Fałszywa pomoc - narkotyki, dopalacze, reż. Marcin Wołkowicz, Wydawnictwo i Hurtownia Rubikon,
2013 (20’)
Film edukacyjny z serii: „ZAGROŻENIA DOROSŁEGO ŚWIATA – jak sobie z nimi radzić”.
Film w formie fabularyzowanego dokumentu oparty na prawdziwej historii dziewczyny, która nie potrafi sobie poradzić z typowymi problemami etapu dorastania. Bohaterka filmu czuje się zagubiona w środowisku rówieśniczym. Nie radzi sobie również ze stresem związanym  z nauką, co sprawia , że mimo dużych ambicji jej oceny są jedynie na poziomie dostatecznym. Wszystko to sprawia, że samoocena bohaterki jest wyjątkowo niska. Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z koleżanką z klasy, która stanowi jej przeciwieństwo, jest pewna siebie,  nie przejmuje się zupełnie szkołą oraz ma duże powodzenie towarzyskie. Koleżanka podsuwa jej narkotyk - dopalacz, który ma stanowić cudowne remedium na problemy bohaterki ze stresem i niską samooceną. Początkowo niechętna dziewczyna decyduje się jednak przyjąć narkotyk. Skutki tego są tragiczne, bohaterka ląduje na oddziale toksykologicznym szpitala.
 Film ze scenariuszem lekcji dla uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych
DVD 1580 Jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych, reż. Marcin Wołkowicz, Tutto Arts & Media
2013 (12’)
Film "Jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych?" opowiada historię dwójki bohaterów - braci, którzy wspólnie uczą się zasad bezpieczeństwa związanych z korzystaniem  z portali spolecznosciowych. Pretekstem do poznania w/w zasad staje się sprytny plan młodszego z braci - Kacpra, który usiłuje zabrać Bartoszowi zeszyt z matematyki, zeskanować lekcje i umieścić link z lekcją na portalu społecznościowym. Niestety zostaje przyłapany na gorącym uczynku. Bartosz korzysta z okazji, by uświadomić bratu pewne reguły korzystania z portali,   m.in. jak ważne są ustawienia własnego profilu na portalu społecznościowym, posiadanie odpowiedniego loginu i hasła, jakich informacji należy unikać przy wpisywaniu postów, komentarzy, itp. na portalu i dlaczego, jak bezpiecznie komunikować się z innymi. Całość wzbogacona została animacjami.
Film dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
DVD 1581 Jak bezpiecznie korzystać z Internetu, reż. Marcin Wołkowicz, Tutto Arts & Media 2013 (12’)
Film "Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?" opowiada historię dwóki bohaterów - braci, Kacpra  i Bartosza, którzy wspólnie uczą się zasad bezpieczeństwa związanych z korzystaniem z Internetu.  Bartosz wyjaśnia
te zasady bratu za pomocą specjalnie stworzonej przez siebie gry.   W podziemnych korytarzach, Bartosz odkrywa przed bratem tajniki poruszania się w Internecie, wskazuje na pułapki, ktore mogą czekać na tych, którzy surfują w sieci, wyjaśnia jak je można ominąć, kto w jego "grze" jest zły, a kto dobry, jakie reguły obowiązują graczy. W ten sposób młodzi odbiorcy dowiadują się jak bezpiecznie komunikować się z innymi
w Internecie, na jakie informacje zwracać uwagę w sieci, jakich zachowań się wystrzegać.
Całość wzbogacona została animacjami.
Film dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
DVD 1582 Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego, reż. Marcin Wołkowicz, Tutto Arts & Media 2013 (12’)
Film "Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego?" opowiada historię dwójki bohaterów - braci, którzy wspólnie uczą się zasad bezpieczeństwa związanych z używaniem telefonu komórkowego. Wszystko zaczyna się od niewinnej zabawy, wymyślonej przez młodszego z braci Kacpra... Zabawa ta sprowokowała Bartosza,
do uświadomienia bratu jak należy korzystać z telefonu komórkowego, do czego on służy, jakie zagrożenia mogą sie z nim wiązać.
W filmie jest mowa m.in. o stalkingu, o zasadach korzystania z bezpłatnego WiFi, o tym, na jakie informacje należy zwracać uwagę przy korzystaniu z telefonu komórkowego. Całość wzbogacona została animacjami. 
Film dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
DVD 1938 Zachowuj się... savoir-vivre dla młodych, Wydawnictwo Projekt-Kom, 2010 (35’)
Zachowuj się… Savoir – vivre dla młodych – to próba przekazania uczniom, poczynając od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjalistów po klasy licealne – podstawowych zasad właściwego zachowania na co dzień,
w relacjach z najbliższym otoczeniem – rówieśnikami, rodziną i nauczycielami w miejscach publicznych
– w teatrze, kinie, muzeum. To także zamiar utrwalenia zasadniczych nawyków estetycznych, ogłady, wzajemnego poszanowania.
Film przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.
DVD 2011 Portale społecznościowe - czy można się uzależnić?, reż. Marcin Wokowicz, Wydawnictwo i Hurtownia
Rubikon Katarzyna Król, 2014 (25’)
Korzystanie z Internetu jest tak powszechne, że stało się też nową metodą komunikacji oraz wymiany informacji, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Film porusza problem uzależnienia (zależności) od portali społecznościowych. W filmie zostały przedstawione trzy różne historie młodych ludzi, którzy opowiadają
o wpływie portali społecznościowych na ich życie. Każda z tych historii została skomentowana przez eksperta - psychologa. Do filmu został dołączony również dodatkowy komentarz psychologa oraz scenariusz lekcji.
Film przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
DVD 2012 Kibice: jasna strona trybun, reż. Tomasz Mucha, Wydawnictwo WAM - Studio Inigo, 2012 (16’)
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie! adresowany przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych
i średnich. Pokazuje problemy współczesnego świata, z którym spotykamy się na co dzień.
Film jest doskonałą pomocą dydaktyczną dla wychowawców w szkole, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.
DVD 2013 Patriotyzm: czy to trudne?, reż. Tomasz Mucha, Wydawnictwo WAM - Studio Inigo, 2012 (16’)
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie! adresowany przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych
i średnich. Patriotyzm to film edukacyjny ukazujący miłość do ojczyzny na przykładzie rodziny Rostworowskich. Poznajemy historie przodków zaangażowanych w walkę o wolność Polski jak i Polaków, którzy tę wolność twórczo wykorzystują, kształtując współczesne oblicze kraju nad Wisłą. Materiał uzupełniają wywiady
z młodzieżą starającą się rozstrzygnąć, czy patriotyzm to "jednostronny fanatyzm", czy też "umiłowanie ojczyzny i praca dla niej"
DVD 2561 Ciekawy świat: filmy edukacyjne dla szkoły podstawowej, Wydawnictwo WAM - Studio Inigo,
2012 i 2013 (7’)
  1. Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom / scen. i reż. Tomasz Mucha.
  2. Ciekawy świat / scen. i reż. Tomasz Mucha.
  3. Odważny opiekun / scen. i reż. Tomasz Mucha.
  4. Bez pytania / scen. i reż. Tomasz Mucha.
  5. Szanuj własność / scen. i reż. Dariusz Fedorowicz.
  6. To przecież prawda / scen. i reż. Tomasz Mucha.
  7. Chcę naprawić zło / scen. i reż. Dariusz Fedorowicz.
  8. Wielka wojna / scen. i reż. Tomasz Mucha.
DVD 2562 Fałszywa pomoc - narkotyki, dopalacze, reż. Marcin Wołkowicz, Wydawnictwo i Hurtownia Rubikon,
2013 (20’)
Film edukacyjny z serii: „ZAGROŻENIA DOROSŁEGO ŚWIATA – jak sobie z nimi radzić”.
Film w formie fabularyzowanego dokumentu oparty na prawdziwej historii dziewczyny, która nie potrafi sobie poradzić z typowymi problemami etapu dorastania. Bohaterka filmu czuje się zagubiona w środowisku rówieśniczym. Nie radzi sobie również ze stresem związanym z nauką, co sprawia , że mimo dużych ambicji jej oceny są jedynie na poziomie dostatecznym. Wszystko to sprawia, że samoocena bohaterki jest wyjątkowo niska. Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z koleżanką z klasy, która stanowi jej przeciwieństwo, jest pewna siebie,  nie przejmuje się zupełnie szkołą oraz ma duże powodzenie towarzyskie. Koleżanka podsuwa jej narkotyk - dopalacz, który ma stanowić cudowne remedium na problemy bohaterki ze stresem i niską samooceną. Początkowo niechętna dziewczyna decyduje się jednak przyjąć narkotyk. Skutki tego są tragiczne, bohaterka ląduje na oddziale toksykologicznym szpitala.
Film ze scenariuszem lekcji dla uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.
DVD 2565 Życie w sieci: jestem tu, obok, reż. Dariusz Fedorowicz, Wydawnictwo WAM - Studio Inigo, 2015 (13’)
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie! adresowany przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych
i średnich.
Filmy edukacyjny adresowane do nauczycieli i wychowawców dzieci i młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. To doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli, ale także interesujący materiał dla rodziców i wszystkich tych, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.
DVD 2566 Wpływ dopalaczy na organizm człowieka, reż. Marcin Wołkowicz, Tutto Arts & Media, 2015 (23’)
Film edukacyjny z serii: „Dopalacze – Zagrożenia”.
Jest to pierwszy z serii trzech filmów profilaktycznych, dotyczących problemu zażywania dopalaczy przez młodych ludzi. Film zostały zrealizowany w konwencji filmu popularnonaukowego.
Film dla uczniów gimnzajum i szkół ponadgimnazjalnych.
DVD 2567 Dopalacze a ryzykowne zachowania młodych ludzi, reż. Marcin Wołkowicz, Tutto Arts & Media, 2016 (19’)
Film edukacyjny z serii: „Dopalacze – Zagrożenia”.
Jest to drugi z serii trzech filmów profilaktycznych, dotyczących problemu zażywania dopalaczy  przez młodych ludzi. Film zostały zrealizowany w konwencji filmu popularnonaukowego.
Film dla uczniów gimnzajum i szkół ponadgimnazjalnych.
DVD 2568 Uzależnienie od dopalaczy, reż. Marcin Wołkowicz, Tutto Arts & Media, 2016 (20’)
Film edukacyjny z serii: „Dopalacze – Zagrożenia”.
Jest to trzeci z serii trzech filmów profilaktycznych, dotyczących problemu zażywania dopalaczy  przez młodych ludzi. Film zostały zrealizowany w konwencji filmu popularnonaukowego.
Film dla uczniów gimnzajum i szkół ponadgimnazjalnych.
DVD 2569 Savoir-vivre w pracy, reż. Paweł Filarski, Wytwórnia Filmów Szkoleniowych Synergia, 2008 (36’)
Film z cyklu: AUTOPREZENTACJA czyli jak zbudować swój pozytywny wizerunek.
DVD 2571 Asertywność, reż. Paweł Filarski, Wytwórnia Filmów Szkoleniowych Synergia, 2012 (34’)
DVD 2573 Skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem, reż. Paweł Filarski, Wytwórnia Filmów Szkoleniowych
Synergia, 2013 (40’)
Film przedstawia cztery typowe, stresowe sytuacje i czterech bohaterów.
Śledząc historię naszych bohaterów poznasz charakterystykę poszczególnych sytuacji stresowych.
Dowiesz się, czemu niektóre okoliczności tak nas tak stresują i co zrobić, by stres nie zapanował nad Tobą,
lecz byś Ty zapanował nad stresem. Analizy stresowych sytuacji. Symulacje niepożądanych skutków. Wskazania pozytywnych rozwiązań. Prezentacja technik, które są pomocne w trudnych, stresowych sytuacjach.
DVD 2621 Być uchodźcą, reż. Marcin Wołkowicz, Tutto Arts & Media,  2014 (18’)
DVD 2764 ADHD: darem czy potępieniem?, reż. Alek Madej, Wydawnictwo WAM, [2017] (26’)
1. Czym jest ADHD?;
2. Jak pomagać nauczycielom?;
3. Jak pomagać rodzicom i ich dzieciom?
DVD 2768 Kultura osobista, reż. Dariusz Fedorowicz, Wydawnictwo WAM, 2014 (14’)
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie! adresowany przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych
i średnich.
DVD 2766 Agresja: słowo jak pięść, Wydawnictwo WAM, 2014 (15’)
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie!
1. Agresja : słowo jak pięść, scen. i reż. Tomasz Mucha (7 min);
2. 8 minut teorii, scen. i reż. Tomasz Mucha, Dariusz Fedorowicz (8 min).
Agresja, choć kojarzy się często z przemocą fizyczną, ma wiele obliczy. Doświadczą  jej w wieloraki sposób bohaterowie filmu fabularnego. Ich historia rozgrywa się podczas popularnego, telewizyjnego talk-show.
Na płycie znalazły się również komentarze specjalistów oraz młodzieży. Poznamy opinie psychologa, socjologa, policjanta oraz trenerów walk dotyczące agresji werbalnej i przemocy w sieci.
DVD 2774 Tożsamość w internecie, reż. Dariusz Fedorowicz, Wydawnictwo WAM, 2014 (13’)
Film edukacyjny z serii: Uwaga życie! adresowany jest przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych
i średnich.
DVD 2805 Zachowuj się... savoir-vivre dla młodych, Wydawnictwo Projekt-Kom, 2010 (35’)
Zachowuj się… Savoir – vivre dla młodych – to próba przekazania uczniom, poczynając od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjalistów po klasy licealne – podstawowych zasad właściwego zachowania na co dzień,
w relacjach z najbliższym otoczeniem – rówieśnikami, rodziną i nauczycielami w miejscach publicznych –
w teatrze, kinie, muzeum. To także zamiar utrwalenia zasadniczych nawyków estetycznych, ogłady, wzajemnego poszanowania.
Film przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.
 
DVD 2971 Asertywność, reż. Paweł Filarski, Wytwórnia Filmów Szkoleniowych Synergia, [2011] (34’)
DVD 2980 Zdrowy styl życia, reż. Marcin Wołkowicz, Multieducatio.pl, 2017 (15’)
 Film pokazujący na czym polega zdrowy tryb życia, koncentrujący się na znalezieniu właściwych proporcji między aktywnością fizyczną i psychiczną, pracą/nauką a odpoczynkiem. W wyraźny sposób została omówiona niemożliwość pogodzenia mody na „bycie fit” z korzystaniem z niebezpiecznych substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, narkotyki czy produkty zawierające nikotynę. W filmie pokazany został zdrowy sportowy tryb życia jako alternatywa do eksperymentowania z substancjami zmieniającymi świadomość.
Film dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
 
DVD 2981 Zasady zdrowego żywienia, reż. Marcin Wołkowicz, Multieducatio.pl, 2017 (15’)
Film prezentujący zagadnienia związane z prawidłowym odżywianiem w wieku nastoletnim. Omówione zostały w nim pojęcia, takie jak „piramida żywieniowa” czy wskaźnik „BMI”. Uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób skonstruować odpowiednią dietę, ile jeść i w jakich porach, aby zachować dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. W filmie odpowiadamy na pytania – dlaczego niektórych produktów żywnościowych powinno się unikać a inne spożywać w umiarze. Film porusza też problematykę wpływu substancji psychoaktywnych na zdrowie.
Film dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
 
DVD 2982 Stres - wróg czy sprzymierzeniec?, reż. Marcin Wołkowicz, Multieducatio.pl, 2017 (15’)
Film poruszający tematykę radzenia sobie ze stresem w życiu ucznia. Omówione zostały przyczyny powodujące powstawanie stresu i sposoby na jego rozładowywanie. Szczególna uwaga została zwrócona     na pokazanie samego mechanizmu stresu, jako czegoś naturalnego, na określonym poziomie – motywującego do działania. W filmie pokazane zostały również niebezpieczeństwa, związane z próbami radzenia sobie ze stresem za pomocą substancji psychoaktywnych. Film dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
 
DVD 2984 Uzależnienie od gier komputerowych, reż. Marcin Wołkowicz, Tutto Arts & Media, 2016 (12’)
Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
DVD 2985 Uzależnienie od telefonu komórkowego, reż. Marcin Wołkowicz, Tutto Arts & Media, 2016 (12’)
Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
DVD 2986 Portale społecznościowe - czy można się uzależnić?, reż. Marcin Wołkowicz, Tutto Arts & Media, 2016 (12’)
Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

VHS

KASETA 389 - 390 (BROSZURA): EDUKACJA NA ODLEGŁOŚĆ - SZKOŁY W EUROPIE (150' i 130') 
Jedenaście filmów ukazujących różne formy i sposoby edukacji na odległość w Belgii, Francji, Niemczech
i Wielkiej Brytanii oraz przemiany zachodzące na tym obszarze kształcenia pod wpływem technologii
ery elektronicznej, a także zmiany w rzeczywistości społecznej poszczególnych krajów i ich gospodarce.
1. 200 tysięcy studentów (30')
2. Telekolleg - nigdy nie jest za późno (30')
3. Studiowanie w Hagen (25')
4. Jak studiować (na przykładzie szkolnictwa wyższego w Niemczech) - 20'
5. Studia ludzi niepełnosprawnych (25')
6. Na odległość - po francusku (30')
7. Telewizja edukacyjna (25')
8. Na koszt firmy (30')
9. Multimedia (30')
10. Europejskie perspektywy (30')
KASETA 477 BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA (60') 
1. Wstęp
2. Telefon
3. Hydraulik
4. Zabawa
5. Pistolet
6. Piwnica
7. Klucze
8. Zaproszenie
9. Przejażdżka
10. Złodziej
11. Cukierek
12. Rolki
13. Sanki
14. Wymuszenie
15. Fala
16. Dealer 
KASETA 634-635 SZKOŁY ZA OCEANEM cz.2 - Internet na Antypodach (kształcenie multimedialne na odległość,
po ok.25')
1. BBS - uniwersyteckie tablice
2. WWW - przestrzeń technologiczna
3. E-MAIL - globalna komunikacja
4. Home Page - wiadomości dla wszystkich
5. Listserwy - sieć uniwersytecka
6. Edukacja na łączach - studenci
7. Edukacja na łączach - profesorowie
8. Edukacja na łączach - uczelnie
9. Edukacja na łączach - społeczeństwo
10. Edukacja na łączach - nowe wyzwania
KASETA 636 - 637 (BROSZURA): EDUKACJA NOWEGO WIEKU (2x120') 
10 filmów stanowiących przegląd nowych technologii kształcenia stosowanych w edukacji
na odległość w krajach europejskich i USA. Ukazuje perspektywy zmian w procesach
uczenia się i zdobywania wiedzy i wykształcenia, zwłaszcza na odległość.
1. Telewizje w edukacji
2. Telewizja interakcyjna
3. Studia w telewizji kablowej
4. Studiowanie z kaset
5. Telekomunikacja i telematyka
6. Multimedia 
7. Kształcenie praktyczne dla praktyk
8. Wielkie systemy edukacji na odległość
9. Uniwersytet na odległość
10. Edukacja międzynarodowa
KASETA 997-998 Dysleksja cz.1 i 2 (53', 78') 
KASETA 1038 - 1040 Metoda dobrego startu cz.1-3, Pro-Film 2001 (45', 55', 53')  
 
 
 
 
ZBIORY WYDZIAŁU MULTIMEDIALNEGO PBW W SŁUPSKU
Ul. JARACZA 18 A, 76 - 200 SŁUPSK 
TEL. 842-35-64, e-mail: multimedia@pbw.slupsk.pl