Nowa książka słupszczanki Agaty Marzec

2017.11.15
Nowa książka słupszczanki Agaty Marzec: „A w moim ogrodzie rosną..”
 
Agata Marzec zadebiutowała w 2016 roku zbiorem opowiadań „Reminiscencje”, a teraz spróbowała swoich sił w twórczości lirycznej. Jednocześnie pragniemy serdecznie zaprosić na oficjalną premierę zbioru wierszy, połączoną z wieczorkiem poetyckim, która odbędzie się 3 grudnia (w niedzielę) o godzinie 18.00 w Teatrze „Rondo” przy ul. Niedziałkowskiego. Wstęp wolny.
Tomik można nabyć w Księgarni „Ratuszowej” w Słupsku przy ul. Filmowej 5.
 
Agata Marzec - rodowita słupszczanka, przywiązana do miasta i jego mieszkańców; absolwentka polonistyki w Akademii Pomorskiej. Od najmłodszych lat z pasją czyta książki. Debiutowała zbiorem opowiadań „Reminiscencje” w roku 2016, nominowanym do nagrody w konkursie Książka na jesień 2016. Laureatka kilku literackich konkursów rangi ogólnopolskiej, takich jak: O Laur Sarbiewskiego, IV Konkursu Literackiego dla Nauczycieli, XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej czy V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny German; wyróżniona w I Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Siegfrieda Lenza (2017) za opowiadanie „Kryśka”.
 
Kilka słów o książce:
Mój ogród jest różny od ogrodu Agaty. Ale lubię podróże w nieznane miejsca, bo czyż nie o to właśnie w podróżach chodzi, żeby otworzyć się nie tyle na nowe miejsca, co na innego człowieka? Niektóre jej kwiaty zakłuły mnie mocno w serce, inne ukoiły ból. Wyszłam z ogrodu Agaty z przekonaniem, że warto było do niego wejść chociaż na chwilę.
Anna Czerny-Marecka
Głos Pomorza

Agata Marzec nie stroni od wzorców dobrych i najlepszych. (...) A w moim ogrodzie rosną jest opowieścią w równej mierze baśniową, co realistyczną, a w każdym z tych wymiarów mądrą.
Liberum Verbum

Mój ogród zaprasza do siebie wszystkich, którzy są wrażliwi nie tyleż na estetykę świata, co na jego silne emocjonalne uwarunkowania. To ogród wzrastający poezją, literaturą światową, biograficznymi reminiscencjami oraz zjawiskami kultury masowej. (...) Zapraszam Cię do środka.

Agata Marzec