POMORSKI FESTIWAL NAUKI W PBW SŁUPSK

2017.05.08
POMORSKI FESTIWAL NAUKI
W PBW SŁUPSK
 
W dniach 16–18 maja 2017 r. zapraszamy na kolejną edycję festiwalu, który jest kontynuacją dotychczasowego Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Obecnie pod nazwą Pomorski Festiwal Nauki.
 
Planujemy 3 dni projekcji w godz. 12.30 - 15.00.
 
16 maja – 12.30 – termin zarezerwowany
17 maja – 12.30 – termin zarezerwowany
18 maja – 12.30 – termin zarezerwowany
 
Hasło festiwalu – POSZERZAJ SWOJE HORYZONTY - Przyroda.
 
Proponowane filmy z serii Planeta Ziemia II do wyboru:
Zgłoszenia telefoniczne : 59 842-35-64.
 
 
Seria: BBC
Reżyser: Hedgecoe Mark
Czas trwania : 150 min
 
Ta unikatowa na skalę światową produkcja BBC Earth umożliwia widzom przeniesienie się do najbardziej zachwycających miejsc na naszej planecie oraz poznanie życia ich mieszkańców.
Zapierające dech w piersiach widoki - Mount Everest, Wielki Kanion, Wodospady Wiktorii oraz niewiarygodne historie fascynują - opowieści o Szerpach pokonujących śmiertelnie niebezpieczny lodospad w drodze na Everest czy indonezyjskich rybakach polujących na rekiny i wieloryby z pokładów swoich prymitywnych drewnianych łodzi w pacyficznym Pierścieniu Ognia.
Ten niezwykły dokument ukazuje różne oblicza raju na ziemi i inspiruje do podróży, a także zachwyca kunsztem w przedstawieniu majestatu przyrody w odmiennych formach: najpiękniejszych formacji lodowych, najbardziej niebezpiecznych wulkanów i najcudowniejszych raf koralowych.
 
 
Seria: BBC
Reżyser: Attenborough David
Czas trwania: 50 min.
 
Dla niektórych stworzeń odległe wyspy są ucieczką od niebezpiecznego stałego lądu. Karłowaty leniwiec trójpalczasty przeżywa tylko dzięki bezpieczeństwu i spokojowi., panującemu w jego domu na karaibskiej wyspie, a i morskie ptaki, takie jak albartros, doskonale funkcjonują w tym wolnym od drapieżników środowisku. Niestety życie na wyspie nie zawsze jest proste. Na jałowych, wulkanicznych wyspach Galapagos legwany morskie składając jaja na brzegu oceanu ryzykują, że duża część wykluwających się z nich małych stanie się pożywieniem jadowitych węży.
 
 
Seria: BBC
Reżyser: Attenborough David
Czas trwania: 50 min.
 
Miasta to najszybciej rozwijające się środowisko zamieszkałe przez zwierzęta. Choć życie w bliskiej koegzystencji z człowiekiem nie należy do łatwych, niektóre zwierzęta naprawdę dobrze odnajdują się w świecie zdominowanym przez ludzi. Ulice Mumbaju każdej nocy przemierzane są przez poszukujące pożywienia lamparty, sokoły nauczyły się polować wśród wieżowców Nowego Jorku, a 5 milionów szpaków wykonuje spektakularny podniebny taniec nad dachami Rzymu. Choć hulmany z Dżodhpur w Indiach są wręcz rozpieszczane przez mieszkańców, a Etiopczycy z Harer żyją w zgodzie z hienami, wiele dzikich zwierząt nadal trudno adoptuje się w miejskiej dżungli. Czy w przyszłości znajdzie się dla nich miejsce w rozwijających się metropoliach?