Święto Kawalerii 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich

2019.06.13
Święto Kawalerii 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich

Jak co roku Stowarzyszenie Szwadron Szwoleżerów Rokitniańskich zaprasza do udziału w Święcie Kawalerii 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.  Uroczystość nawiązuje do chlubnej i patriotycznej tradycji Świąt Pułkowych polskiej kawalerii.  Do udziału w uroczystościach o charakterze edukacyjnym (inscenizacje historyczne – lekcje żywej historii) Stowarzyszenie zaprasza uczniów szkół i nauczycieli województwa pomorskiego.

Uroczystości odbywać się będą w dniach 15-16 czerwca 2019 r. w Starogardzie Gdańskim.

W programie m.in.:

  • Festyn Kawaleryjski w starogardzkim Stadzie Ogierów,
  • inscenizacja  historyczna  z  udziałem  grup  rekonstrukcji  historycznej, kawalerii oraz sprzętu zmechanizowanego z zastosowaniem środków pozoracji pola walki, pododdziałów konnych i pojazdów zmechanizowanych pt.: “Historia 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich,
  • wystawa sprzętu wojskowego, w tym czołgów i bojowych wozów piechoty, która corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia.

Szczegóły na stronie: www.2szwol.pl/nowa.html

Współorganizatorem uroczystości jest m. in. Województwo Pomorskie.

Idea uroczystości wpisuje się w cele Strategii Rozwoju Województwa 2020 związane ze wzmocnieniem regionalnej wspólnoty kulturowej i obywatelskiej – budowaniem społeczeństwa obywatelskiego (Cel strategiczny 2. Aktywni mieszkańcy), a tym samym w cele Regionalnego Programu Strategicznego Aktywni Pomorzanie w obszarze kapitału społecznego oraz edukacji (Cel szczegółowy 2. Wysoki poziom kapitału społecznego i Cel szczegółowy 3. Efektywny system edukacji).