Wioletta Piasecka

Wioletta Piasecka
 
Autorka bajek i baśni dla dzieci.
 
Urodzona. 4 czerwca 1970r. w Elblągu. Ukończyła Uniwersytet Gdański Wydział Historyczno-Filologiczny – Filologia Polska. Pracę magisterską napisała pod okiem prof. dr hab. Gertrudy Skotnickiej z dziedziny literatury dla dzieci i młodzieży. Temat pracy „Baśnie Hansa Chrystiana Andersena znane i nieznane – badania nad czytelnictwem”
Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. Zaczarowana kraina bajek, wydanym przez wydawnictwo Qvo Vadis.
 
Znalazło się tam siedem utworów. W 2001r. po raz pierwszy ukazała się w Krakowie, wydana przez wydawnictwo Skrzat, biografia H.CH. Andersena pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena. Jest autorką 28 książek. Od 2017 r. związana z Wydawnictwem NIKO. W 2018 roku książka Ignaś o Ignacym Janie Paderewskim przygotowana specjalnie na stulecie odzyskania niepodległości została wydana przy współudziale Programu Niepodległa.
 
Autorka za książkę Ignaś otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Baśnie Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze. Są również wykorzystywane jako baśnie terapeutyczne.
 
Wioletta Piasecka jest również autorką ponad 20 scenariuszy teatralnych oraz 50 piosenek dla dzieci. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Muzycznym Syrenka z Warszawy, a także z Teatrem Zielony Melonik z Rzeszowa.
 
Na co dzień  na zaproszenie szkół, przedszkoli, księgarń, bibliotek spotyka się z Czytelnikami na terenie całego kraju. Na zaproszenie Polonii odwiedziła Stany Zjednoczone, Włochy, Francję, Norwegię i Litwę.