Wyniki powiatowego etapu V Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników

2020.06.10

 

V Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom!!!
 
Składamy ogromne podziękowania koordynatorom szkolnym, a także opiekunom i rodzicom, bez których pracy, zaangażowania i cierpliwości w trudnych czasach pandemii, sukces uczniów nie byłby możliwy.
 
W tym roku z powodu pandemii finaliści po raz pierwszy w pięcioletniej historii konkursu pracowali indywidualnie i wypełniali testy kwalifikacyjne online.
 
Tym bardziej należy docenić trud młodych pasjonatów literatury, którzy na każdym etapie konkursu spędzili wiele godzin na lekturze książek, angażując we wspólną konkursową przygodę członków rodzin. Wyniki aktywności uczestników w całym kraju są imponujące: to ponad 100 tys. egzemplarzy książek przeczytanych przez około 20 tys. dzieci.
 
28 maja 2020 r. finaliści  Konkursu Wielka Liga Czytelników przystąpili do testów online w dwóch kategoriach. Uczniowie klas 1-4 musieli się wykazać perfekcyjną znajomością książki Dominika Wieczorkiewicza „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”, a ich starsi koledzy z klas 5-8 udowodnili, że „Wiłka – smocza dziewczynka” autorstwa Antoniny Kasprzak nie ma przed wytrawnymi czytelnikami żadnych tajemnic.
 
Gratulujemy uczestnikom:
Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku
Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie
 
Zapraszamy za rok i życzymy wszystkim młodym czytelnikom ZACZYTANYCH WAKACJI

Więcej informacji na stronie Organizatora: www.pbw.gda.pl