Aktualności | Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku

Aktualności

plakat PWL
Szanowni Państwo, tęsknimy za wiosną! W ubiegłym roku sytuacja epidemiczna w kraju pokrzyżowała nam plany wiosenne, wiosna wprawdzie była, ale tylko ta kalendarzowa. W tym roku nie poddajemy się i zapraszamy!
logo Uniwersytetu Gdańskiego
Uniwersytet Gdański rozpoczyna nabór na 8. edycję studiów podyplomowych Nauczanie języka polskiego jako obcego.
logo projektu edukacyjny w cyklu "Lekcja o wartościach"
Drodzy Nauczyciele z województwa pomorskiego! We współpracy z p. prof. dr hab. Cezarym Obracht-Prondzyńskim z Uniwersytetu Gdańskiego powstał projekt edukacyjny w cyklu "Lekcja o wartościach" skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
logo Moje stypendium
Na portalu MojeStypendium.pl znajdują się aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, a także rzetelne artykuły o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu Tydzień Bibliotek 2021, który z inicjatywy SBP odbędzie się w bibliotekach w całej Polsce w dniach 8-15 maja…pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece”.
Gry edukacyjne to metoda nauczania wykorzystująca grę jako formę ułatwiającą zdobywanie wiedzy i umiejętności.
Plakat Konkurs Literacki dla Nauczycieli
Rozpoczynamy VII edycję Pomorskiego Konkursu Literackiego dla Nauczycieli. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Słupskiego i Prezydenta Miasta Słupska, a patronat medialny objęły Radio Gdańsk, Głos Pomorza oraz Dziennik Bałtycki.
logo fundacji EFC
Fundacja EFC przyjmuje zgłoszenia do IV edycji konkursu Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego. Nagroda przyznawana jest naukowcom, dziennikarzom i praktykom za publikacje o edukacji. Celem konkursu jest docenienie i upowszechnienie wartościowych prac, które odpowiadają na aktualne wyzwania, przed którymi stoi polski system edukacji.
Logo PBW w Słupsku
Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat TIK oraz promowania bezpiecznego i efektywnego korzystania z technologii cyfrowych przez PBW. Ankieta jest anonimowa.
logo PBW w Słupsku
Zapraszamy do biblioteki od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00. W soboty biblioteka nieczynna.

Strony