Lekcja "Tożsamość, suwerenność i nasze miejsce w Europie"

2021.05.14
 
Zachęcamy do zapoznania się z propozycją Stowarzyszenia
"Pomorskie w Unii Europejskiej" skierowanej do szkół:
 
 
We współpracy z p. prof. dr hab. Cezarym Obracht-Prondzyńskim z Uniwersytetu Gdańskiego powstał projekt edukacyjny w cyklu "Lekcja o wartościach" skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Na projekt składa się wykład nagrany przez Pana Profesora pt. "Tożsamość, suwerenność i nasze miejsce w Europie" oraz pytania do dyskusji nauczycieli z uczniami.

Zachęcamy dyrektorów szkół i nauczycieli (szczególnie historii i wiedzy o społeczeństwie) do zaprezentowania uczniom nagrania i przeprowadzenia z nimi dyskusji na ważne, poruszane w filmie tematy. Lekcja jest bezpłatna i zostanie przekazana szkołom z województwa pomorskiego.

Wystarczy do nas napisać na adres e-mail: spue@pomorskieregion.eu z podaniem: imienia i nazwiska nauczyciela; nazwy i adresu szkoły; orientacyjnej liczby uczniów, która będzie odbiorcą lekcji; zwrotnego adresu e-mail, na który zostanie wysłane nagranie serwisem Wetransfer.

Prosimy o promocję projektu w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w Państwa jednostkach samorządu terytorialnego. Mamy nadzieję, że "Lekcja o wartościach" będzie stanowiła urozmaicenie przedłużającej się, zdalnej pracy uczniów i nauczycieli.

 
Stowarzyszenie ”Pomorskie w Unii Europejskiej”|Biuro Miejscowe w Gdańsku
ul. Augustyńskiego 2, pok. 16
80-819 Gdańsk
Tel. (0048) 58 3268 709/ 58 3268 714