MARCIN PAŁASZ

marcin_palasz - fot_Tymoteusz Lekler
     Fot. Tymoteusz Lekler
 
   „Słowa niosą uśmiech … „
 
MARCIN PAŁASZ
 
„…Urodziłem się (w 1971 roku w Dusznikach Zdroju) pod znakiem ekscentrycznych Bliźniąt, a to zobowiązuje. Od najmłodszych  lat szedłem zatem przez życie wzbudzając przerażenie otoczenia dziwnymi pomysłami, których skutki najczęściej były dalekie od zamierzonych. Dziecięce marzenia o zostaniu następcą Jurija Gagarina zaowocowały tym, iż studiowałem astronomię, by niedługo potem porzucić ją na rzecz pracy w agencji reklamowej. Moja przekorna natura sprawiła jednak, że w końcu zacząłem pisać książki.
Kocham zwierzaki wszelkiej maści i rodzaju, zaś moją największą miłością jest pies rasy niewiadomej, imieniem Elf. Jest on nie tylko moim najlepszym przyjacielem, stał się również bohaterem moich książek!
Największym moim osiągnięciem do tej pory jest bez wątpienia własnoręczne odebranie porodu kotki Hortensji, w dodatku  w czasie słynnej powodzi.
Jako nieuleczalny marzyciel, cenię sobie deszczowe wieczory przy dobrej książce i kubku zielonej herbaty. Zresztą, moja namiętność do książek już w pierwszej klasie szkoły podstawowej wzbudziła zgrozę pani bibliotekarki, która zażądała pisemnego zezwolenia od rodziców na czytanie powieści Juliusza Verne'a...
Z planów realnych wymienić należy napisanie choć kilku jeszcze książek, które sprawiłyby radość dzieciom i ich rodzicom. Bardziej odległe zaś - to malutki domek w jakimś ustronnym miejscu, oczywiście z Elfem, i możliwością rąbania drewna do kominka.
Serdecznie pozdrawiam! Marcin Pałasz
 
Niektóre książki autora: Licencja na zakochanie, Sposób na Elfa, Wszystko zaczyna się od marzeń, Straszyć nie jest łatwo, Wakacje w wielkim mieście, Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika, Elf i dom strachów, Zwłokopolscy, Historia Złotego Promyczka, Kosmiczna Awantura, Opowieści z Krainy Potworów, Powrót do Krainy Potworów…